Viiuliõpik “Üle ilma” – kiika sahvrisse!

Helin Pihlapi viiuliõpik “Üle ilma” viib reisile läbi laia maailma ning sisaldab pärimusmuusikapalu Eestist ja mujalt maailmast. Kogu viiuliõpikuga kaasaskäiv teave (noodipildid, sisukord, taustainfo, tellimine) on nähtaval MTÜ Tartu Folgi SAHVRIS. Sahvriuks on avatud, kuid heale-paremale pääseb ligi läbi õpikus olevate QR-koodide.

Kiika sahvrisse siit

Raamatust leiab eri tasemetega lugusid nii üksi kui koos mängimiseks. Lisaks nootidele on palju põnevat kirjas lugude päritolu kohta ning õpikuga tuleb kaasa ka klaverisaadete vihik. Nii viiulipartiid kui klaverisaated on varustatud akordimärkidega, metronoomimärgistused annavad infot traditsiooniliselt kasutusel olevate tempode kohta ja lugudele on mugavaks mängimiseks lisatud ka poogendused ja sõrmestused. Lisaks Eesti päritolu paladele leiab õpikust lugusid veel 12 maalt, sealhulgas ka Mauno Järvelä Näppäri metoodikast pärit lood, millele on spetsiaalselt käesoleva raamatu jaoks klaverisaated seadnud Timo Alakotila.

Kõikide lugude juurest leiab QR-koodi, mille abil on võimalik lugu kuulata. Salvestused on tehtud õpilastega ühiselt just õpiku seadetes, et anda ettekujutus, kuidas lood kõlavad, ja ideid, kuidas neid seada.

Hooandjat vaata siit

Klassikaraadios eetris olnud saadet kuula siit

Viiuliõpiku esitluskontserdid leiad siit

19. aprill 2023 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.