14.-17. november 2024
Tartu Folk on pärimusfestival, kus peatähelepanu on Tartumaa ja Euroopa folkloorikogukondade omavahelisel suhtlusel ja rikkaliku kultuuripärandi jagamisel publikuga. Toimuvad kontserdid, tantsutoad, muusikute õpitoad.
2024. aastal, mil Tartu on Euroopa kultuuripealinn, on festivalil külas ka Euroopa teise kultuurpealinna Bodø pärimusmuusikakogukond BUL Bodø (Norra). Üheskoos saab loodud sild kahe kultuuripealinna vahel. Peaesinejate ridades astuvad festivalil üles veel ka Karjala pärimusest insipiratsiooni saanud noorterühm Motora (Soome), Balti riike esindab folkloorirühm Tarkšķi (Läti) ja Eesti saarte pärimust tutvustavad sel aastal Sörve sörmitsejad (Saaremaa). Loe peaesinejate kohta rohkem siit
Festival saab alguse 14. novembril eelkontserdiga, kus tänavuse kultuuririkkuse aasta puhul kohtuvad Tartus tegutsevad erinevate rahvuste ansamblid. 15. novembril on külalised kontserte andmas Tartu kultuuri- ja haridusasutustes. Festivali põhipäeval, 16. novembril, saab Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses osa pärimuspeost, kus astuvad üles peaesinejate kõrval Tartu parimad rahvatantsurühmad ja pärimusmuusikute koosseisud. Toimub ühine kontsert ja tantsuklubi Norra, Soome, Läti ja Eesti tantsudega. Õhtu lõpetab Etnodisko. Festivali lõppkontsert, peaesinejate kodupaiku ja kultuuripilti tutvustavate videoklippidega, kantakse otse-eetris üle Eesti Rahva Muusemi silla-alalt. Kontserti juhivad Kaarel Pogga (Teater Vanemuine) ja Tuule Pihlap (Folklooriklubi Maatasa).
Tartu Folk on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi kuuluv sündmus.
Festival Tartu Folk toimub novembrikuus hingede liikumise ajal, mil esivanemate laulude, pillilugude ja tantsudega on eriline side. See on soojus ja valgus, mis on läitmas meie südameid aasta kõige pimedamal ajal. Festivali peamised märksõnad ja sümbolid on: tuli, noored, esivanemate pärand.
Idee ja kujundus: Sander Lillo, Helin Pihlap; Foto (Tartu Folk 2016): Mirjam Koor
Fotod: Tartu Folk 2023; Fotograaf Peeter Paaver
Jälgi meid sotsiaalmeedias
Meenutame 2023. aasta festivali lõppkontserti:
Veere, veere päevakene – viis üles kirjutatud 1908. aastal Maarja-Magdaleena kihelkonnas, tekst 1889. aastal Palamuse kihelkonnas. Esitaja: Tartu Folklooriklubi Maatasa
Sotsiaalmeediaturundus
Administraator
Kommunikatsioonijuht
Tehniline juht
Assistent
Olme- ja majutusjuht