Tartu Folk-Off 2021

Tutvustus

Tartu Folk-Off on veebisaade, kus erinevate Euroopa riikide folkloorirühmad esitavad üksteisele väljakutseid: ära tuleb õppida teise riigi pärimuslaul ja -tants. Lisaks väljakutsete esitamisele ja lahendamisele saab eetris näha ka Maatasa loodud meeleolukaid vaheklippe. Võitja selgub žürii ja osalejate punktide ning publikuhääletuse tulemusena. Saate võitjale on ette nähtud rahaline preemia, välja antakse ka mitmeid eripreemiaid erinevatelt Eesti ettevõtetelt. Otseülekannet Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskusest teostab Teatritehnoloogia OÜ meeskond (Eesti Rahva Muuseum). Saate peatoimetaja on Helin Pihlap, pealavastaja Raul Markus Vaiksoo.

Veebisaade Tartu Folk-Off tekkis alternatiivina Tartu Noorte Folkloorifestivalile, mis 2020. aastal piirangute tõttu ära jäi.
Helin Pihlap: “Ma ei tea, et sellise formaadiga üritust varem tehtud oleks, ei Eestis ega mujal. Saade pakub uusi võimalusi, mis ei oleks tavafestivali puhul mõeldavad.”
Pealavastaja Raul Markus Vaiksoo sõnul on tegu küll eri rahvaste mõõduvõtmisega pärimuse valdkonnas, kuid võistlusest olulisem on ärgitada noori omavahel suhtlema ning eri kultuuride  kokkupuutepunkte märkama. “Töötame selle nimel, et võidust enam oleks oluline osavõtt. Tartu Folk-Off on võimalus sobitada sõprust ja veeta ühiselt üks tore õhtu, mis sest, et veebi vahendusel!”

Folklooriklubi Maatasa on Tartu linna esinduskoosseis folkoorivaldkonnas alates 2016. aastast. Koosseis valiti Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi poolt Aasta Korraldajaks 2020 Eesti Pärimusmuusika Keskuse kõrval.

Osalejad

Dunedin Dancers

Šotimaa

Ian Brockbank, Katie Haigh

Motoran Säpäkät

Soome

Eveliina Pilke, Mitja Pilke

Dolija

Leedu

Vilija Vaitkiene

Ratilėlis

Leedu

Alvyda Česienė

Kokle

Läti

Dina Liepa

Putni

Läti

Ilze Kļaviņa

Leesikad

Eesti

Kristiina Siig

Rahvakunstiselts Leigarid

Eesti

Sille Kapper, Mall Paulus

Maatasa

Eesti

Halliki Pihlap

Meeskond

Halliki Pihlap

Produtsent

+3725211806 halliki@pihlap.ee

Helin Pihlap

Peatoimetaja ja saatejuht

+37256247653 helin@pihlap.ee

Raul Markus Vaiksoo

Pealavastaja ja koreograaf

Meelis Pihlap

Tehniline tugi ja saatejuht

Kristjan Häggblom

Saatejuht

Jasmin Saar

Sotsiaalmeedia turundus

Carol Maask

Assistent

Tuule Pihlap

Assistent

Toetajad

This site is registered on wpml.org as a development site.