Tartu Folk 2023

Tutvustus

2016. aastast alates on Tartu Folklooriklubi Maatasa korraldanud rahvusvahelist festivali, mille fookuses on olnud seadmata pärimus ja sihtgrupiks noored. Koroonapiirangute ajal elavpidu korraldada polnud võimalik, nii kutsuti ellu veebisaade Tartu Folk-Off. Omavaheline folgilahing pakkus pinget nii osalejaile kui publikule. Saadet vaadati erinevatest Euroopa riikidest, lisaks ka Kanadast ja Ameerikast. Samas ei asendanud virtuaalne kohtumine otsest suhtlust, millest osalejad on tundnud palju puudust. Nii otsustasid korraldajad tänavu keskenduda taas elavfestivalile, jättes samas alles seotuse veebisaatega Tartu Folk-Off.  Hilissügisel toimuval pärimusfestivalil astuvad üles 2022. aastal veebisaates osalenud parimad koosseisud. Pärimusfestival Tartu Folk on otsapidi ka ettevalmistus 2024. aastaks, mil on soov ühendada veebisaade ja elavfestival ja tähistada suursuguselt ja rohkearvulise osavõtuga kultuuripealinn Tartu staatust.

Pärimusfestival Tartu Folk toimub 17.-19. novembril Tartus. Kontsertidest saab osa Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses, erinevates Tartu koolides, Eesti Rahva Muuseumis.

Festivali peaesinejad on Perlynka (Ukraina), Ķocis (Läti), Ratilio (Leedu), Kihnu pillilapsed (Eesti).

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Instagram
Facebook

Youtubekanal

Meist meedias:

  • Klassikaraadio festivalist Tartu Folk; Kuula siin
  • Ring FMi hommikuintervjuu Helin Pihlapiga; Kuula siin
  • Eesti Folkloorinõukogu väljaanne Kuukiri “Tartu Folk ühendab kaks varasemat festivalivormi” Loe siin
  • Luunja valla infoleht Kodu Uudised; Loe siin
  • Tartu Folk koduleht: VII Tartu Folk on lõppenud; Loe siin
  • Tartu Folk koduleht: Karlova eelkontsert lõi meeleolu järgmiste päevade festivalimölluks; Loe siin

Vaata lõppkontserti:

Osalejad

Kihnu pillillapsed

Eesti

Maria Michelson

Ķocis

Läti

Solveiga Kūlaine

Perlynka

Ukraina

Maiia Saipel

Ratilio

Leedu

Milda Ričkutė

Maatasa

Eesti

Halliki Pihlap, Helin Pihlap

Mooste pilliklubi

Eesti

Kert Krüsban

Tantsuselts Pikne

Eesti

Raul Markus Vaiksoo

Triskel

Eesti

Kelli Kärsna

Leigarite Tartu rühm

Eesti

Leaanika Parra, Sille Kapper-Tiisler

Härmatis

Eesti

Agnes Tuule Nöps

Tartu Tantsuklubi

Eesti

Kaisa Kuslapuu

Elleri pärimusmuusikud

Eesti

Regina Mänd

Trambali

Eesti

Elen Rebane

Õed-Vennad Ristikheinad Vähendatud Koosseisus

Eesti

Kristjan Häggblom

Kännu Peal Käbi

Eesti

Anti Lillak

Lustre

Eesti

Iiri Saar

Tormisemud

Eesti

Raul Petersell

Aia Rikka

Eesti

Tulused

Eesti

Folklooriklubi Maatasa

Muusikakool Helivõlu

Eesti

Mihkel Sildoja

Ajakava

16. november

Algus Tegevus Kirjeldus
19.00 Pärimusmuusika õhtu Karlova Teatris Karlova Teatris astuvad üles Folklooriklubi Maatasa muusikud, Heino Elleri Muusikakooli pärimusmuusikud ja Tartu soomeugrilaste koosseis Kännu Peal Käbi. Kuulda saab nii autentseid pillilugusid-laule kui ka noorte omatehtud arranžeeringuid. Pilet: 10/7 EUR (sooduspilet: õpilased, tudengid, pensionärid)

17. november

Algus Tegevus Kirjeldus
11.45 Ratilio (Vilnius, Leedu) – Tartu Tamme Gümnaasium Tartu Tamme Gümnaasium võõrustab Vilniuse Ülikooli folkloorirühma Ratiliot. Kontsert kestab 45 minutit. Gümnaasiumis on eriline päev - tähistatakse ka kooli aastapäeva. Koolikontserti toetab Tartu Tamme Gümnaasium. Kontsert on avalik ja tasuta.
12.35 Ķocis (Liepaja, Läti) – Tartu Katoliku Hariduskeskus Tartu Katoliku Hariduskeskus võõrustab Läti koosseisu Ķocis. Kontsert kestab 45 minutit. Koolikontserti toetab Tartu Katoliku Hariduskeskus. Kontsert on avalik ja tasuta.
13.30 Perlynka (Ukraina) – Miina Härma Gümnaasium Miina Härma Gümnaasium võõrustab Ukraina noorte folkloorirühma Perlynka. Kontsert kestab 45 minutit. Koolikontserti toetab Miina Härma Gümnaasium. Kontsert on avalik ja tasuta.

18. november

Algus Tegevus Kirjeldus
18.00 Pärimuspidu Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuse saalis Luunjas toimuv pärimuspidu toob kohale nii festivali peaesinejad kui ka Tartumaa folkloorikogukonnad ja muusikud. Toimub pidulik kontsert ja rahvusvaheline tantsuklubi. Avatud on kohvik, kus tassi tee kõrvale saab nautida pärimusmuusikute väikekoosseise. Pilet: 10/7 EUR (sooduspilet: õpilased, tudengid, pensionärid)
20.30 Kohvikulava Sadama Pubis Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuse keldris asuvas Sadama pubis saab teetassi kõrvale kuulata väikekoosseisude ja üksikpillimeeste mõnusat muusikat.
21.00 Tantsuklubi Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuse saalis Tantsupõrandale kutsuvad: Ķocis (Läti), Perlynka (Ukraina), Ratilio (Leedu), Kihnu pilliklubi, Tartu tantsuklubi, Mooste pillilklubi, kapell Lustre, Elleri pärimusmuusikud, Maatasa. Pilet: 10/7 EUR (sooduspilet: õpilased, tudengid, pensionärid)
00.00-01.00 Etnodisko Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuse saalis Festivali põhipäevale paneb punkti etnodisko.

19. november

Algus Tegevus Kirjeldus
13.00 Lõppkontsert Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis Festivali lõppkontsert toimub Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis. Üles astuvad peaesinejad - Perlynka (Ukraina), Ķocis (Läti), Ratilio (Leedu), Kihnu pillilapsed (Eesti), Maatasa (Eesti). Pilet: 10/7 EUR (sooduspilet: õpilased, tudengid, pensionärid)

Meeskond

Halliki Pihlap

Produtsent

+3725211806 halliki@pihlap.ee

Helin Pihlap

Programmijuht

+37256247653 helin@pihlap.ee

Carol Maask

Administraator

Maarja Kask

Sotsiaalmeediaturundus

Meelis Pihlap

Tehniline teostus

Britt Zimmermann

Olme- ja majutusjuht

Tuule Pihlap

Assistent

Jürgen Laks

Assistent

Toetajad

This site is registered on wpml.org as a development site.