Karlova Teatris toimus meeleolukas Tartu Folgi eelkontsert!

Hämaral 16. novembri õhtupoolikul oli märgata Karlova Teatri ümbruses sagimist – kätte oli jõudnud aeg VIII Tartu Folgi eelkontserdiks! Teatrisaali astudes oli kohe tunda hubasust ja justkui teise miljöösse astumist. Tagatubadest kostus pillide häälestamist ja ohtralt naeru, osalised olid festivali juba ikkagi terve aasta oodanud.

Saal vaikselt täitus ning oligi aeg esimeseks esinejaks ja lavale astus Tartu soomeugrilaste ansambel Kännu Peal Käbi, kelle esituse ajal ehtis lavalaudu nimele omaselt päris käbi kännu peal! Bänd võlus rahva enda kelmikate vahetekstide, seinast seina loovalikute (kõige üllatavamaks oli ehk ühes soome-ugri keeles kõlanud The Monkees’i laul “I’m a believer”) ja loomulikult kauni kooskõlaga.

Peale aplausi võttis lava üle üsnagi uus koosseis Tormisemud, kes esitasid igale folgisõbrale tuttavaid valsse ja polkasid. Hoogsad lood meelitasid rahva isegi kitsasse vahekäiku tantsima. Õhtut jäi lõpetama Folklooriklubi Maatasa ning esitusele tulid erinevad pärimusmuusika seaded, mis pakkusid toredat vaheldust autentsele folkloorile, mis on tavaliselt Maatasa pärusmaa.

Selleks ajaks, kui Maatasa enda kava lõpetas, oli kogu Karlova teater täitunud hea energiaga ja eelkontsert oli täitnud enda eesmärgi – luua meeleolu järgmiste päevade festivalimölluks. Õhtu muutis eriliseks veel soe ja kaasaelav publik, ka esinejad ise elasid korda-mööda saalist üksteisele kaasa ja nautisid kuuldud muusikat täiel rinnal. Kontserti juhtisid Tuule Pihlap ja Ats Aavakivi. Peale kontserdi lõppu oli tagatubadest taas kosta naeru ja jutuvadinat – kõik nautisid teed, küpsiseid ja üksteise seltskonda – Tartu Folk oli alanud.

Eva Lotta Metsa (Folklooriklubi Maatasa)

Fotod: Anzela Sirel (Folklooriklubi Maatasa)

29. november 2023 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.