Tartu Folk-Off 2022

Vaata saadet siit:

19. novembril kell 18.00 toimus Postimehe ja Youtube’i vahendusel rahvusvaheline veebisaade Tartu Folk-Off 2022. Tegu oli virtuaalse folgilahinguga, mis toimus juba kolmandat korda ning võistlustulle astusid folkloorirühmad Ukrainast, Leedust, Lätist, Poolast, Saksamaalt ja Eestist! Tutvu osalejatega SIIN. Saate tõid publikuni Tartu Folklooriklubi Maatasa ja Eesti Rahva Muuseum.

Tartu Folk-Off on veebisaade, kus erinevate Euroopa riikide folkloorirühmad esitavad üksteisele väljakutseid: ära tuleb õppida teise riigi pärimuslaul ja -tants ning luua sellest meeldejääv video. Otsesaatele lisavad melu Tartu Folk-Off 2021 võitjad Kokle (Läti), Ratilėlis (Leedu) ja üles astuvad ka korraldajad folklooriklubist Maatasa. Võistlejaid hindavad nii rahvusvaheline  žürii kui ka publik. Saate võitjale on ette nähtud rahaline preemia, mille annab tänavu välja Eesti Kultuurkapital. Veel toetavad auhindadega Eesti Rahva Muuseum, Eesti Pärimusmuusika Keskus ja Eesti Folkloorinõukogu ning kõigele lisaks on mitmeid eripreemiaid. Saadet vaatas möödunud aastal üle 4000 inimese 12 riigist, sh Ameerikast ja Kanadast. 
  
Ülekannet teostab Eesti Rahva Muuseumist Teatritehnoloogia OÜ. Peatoimetaja Helin Pihlap: “Tänavuse saate produktsioon on suurejoonelisem kui varasematel aastatel. Meeskond on saate nimel tegutsenud terve aasta ning osalejad selgusid läbi mitmete eelvoorude, millega alustati juba kevadel. Osalevad rühmad ja saate sisu on väga tugev ning kuigi tegemist on veebipõhise üritusega, on juba praegu tunda tugev side ja toetus osalejate vahel — mis ongi peamine eesmärk.” Stuudio asub Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis, kuhu on esimest korda võimalik ka publikul kaasa elama tulla. Lisaks saatele toimub Tartu Folk-Offi eelõhtul Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses pärimuspidu Tartu Folk-Off: LIVE, kus esinevad pärimuskoosseisud Eestist ja välismaalt ning toimub ka tantsuklubi. 

Veebisaadet korraldab Tartu Folklooriklubi Maatasa — Tartu linna esinduskoosseis folkloori valdkonnas alates 2016. aastast.  

19. november 2022 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.