Tartu Folk-Off 2022

Osalemine

Tartu Folk-Off 2022 eelvoorus osaleja juhend

Tere tulemast saatesse Tartu Folk-Off 2022! Folklooriklubi Maatasa korraldatud veebisaatesse Tartu Folk-Off 2022 on oodatud kõik Euroopa
pärimuskogukonnad vanuses 15–30. Osalejatele esitatakse väljakutsed, mis tulevad videote näol saate otse–eetrisse 19. novembril.
Saatesse kandideerimiseks tuleb osaleda eelvoorus, mille juhised on allpool.
Kandideerimise tähtaeg on 10. aprill 2022.

Folk-Offi veebisaate etteasted esitatakse varem salvestatud videotena, kuid saate ajal tuleb valmis olla ka Zoomi teel osalemiseks.
Eelnevad saated leiad meie Youtube’i kanalilt, kokkuvõte eelmisest aastast on siin: https://www.youtube.com/watch?v=3tInzJcqr0M
Folk-Offi võitja selgub rahvusvahelise žürii ja publikuhääletuse tulemusena.
Võistlusvideote juures hinnatakse nii sisu kui loovat lähenemist, aga ka video tehnilist taset.

Auhinnad: I ja II koht pälvivad rahalise preemia (vastavalt 800 ja 500 eurot), lisaks antakse välja eripreemiad Eesti ettevõtetelt ning publiku lemmiku
auhind. Ootame osalema nii folkloorirühmi, pärimusmuusikaansambleid, rahvatantsurühmi kui ka projekti korras loodud koosseise.

KANDIDEERIMINE:

Saatesse kandideerimine toimub kahes voorus. Osalemiseks tuleb saata kiri aadressile folklooriklubimaatasa@gmail.com.
Kirjas peab olema:
– koosseisu kontaktandmed (nimi, pilt, sotsiaalmeedia jne);
– koosseisu lühitutvustus;
video koosseisust.
Video tutvustab teie rühma! See peab olema tehtud viimase aasta jooksul ning sisaldama pärimustantsu ja -laulu esitust rahvariietes,
elava muusika saatel. Palume video saata Google Drive lingiga. See video on esimese vooru olulisim ülesanne.

Kandidaatide seast teeb oma valiku Tartu Folk-Offi korraldusmeeskond.
Teise vooru pääsenud rühmadega võetakse ühendust ning antakse edasised juhised.
Kõikide küsimuste korral pöörduge julgelt meie poole aadressil folklooriklubimaatasa@gmail.com!
Hoidke silm peal ka meie sotsiaalmeediakanalitel, et kõige toimuvaga kursis olla:
https://www.facebook.com/tartufolk/

Tutvustus

Tartu Folk-Off on veebisaade, kus erinevate Euroopa riikide folkloorirühmad esitavad üksteisele väljakutseid. Folk-Offi võitja selgub rahvusvahelise žürii ja publikuhääletuse tulemusena.

Saate peatoimetaja on Helin Pihlap, pealavastaja Raul Markus Vaiksoo.

Veebisaade Tartu Folk-Off tekkis alternatiivina Tartu Noorte Folkloorifestivalile, mis 2020. aastal piirangute tõttu ära jäi.
Helin Pihlap: “Ma ei tea, et sellise formaadiga üritust varem tehtud oleks, ei Eestis ega mujal. Saade pakub uusi võimalusi, mis ei oleks tavafestivali puhul mõeldavad.”
Pealavastaja Raul Markus Vaiksoo sõnul on tegu küll eri rahvaste mõõduvõtmisega pärimuse valdkonnas, kuid võistlusest olulisem on ärgitada noori omavahel suhtlema ning eri kultuuride  kokkupuutepunkte märkama. “Töötame selle nimel, et võidust enam oleks oluline osavõtt. Tartu Folk-Off on võimalus sobitada sõprust ja veeta ühiselt üks tore õhtu, mis sest, et veebi vahendusel!”

Folklooriklubi Maatasa on Tartu linna esinduskoosseis folkoorivaldkonnas alates 2016. aastast. Koosseis valiti Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi poolt Aasta Korraldajaks 2020 Eesti Pärimusmuusika Keskuse kõrval.

Kontakt: Helin Pihlap, meil: helin@pihlap.ee, tel: +372 5624 7653

Meist meedias:

Aktuaalne Kaamera 

Kuukiri