Tartu Folk-Off 2022 võitja on Ķocis Lätist!

19. novembril toimus Eesti Rahva Muuseumis rahvusvaheline veebisaade Tartu Folk-Off, kus korjasid kaksikvõidu lätlased. Saadet vaadati üle Euroopa, suurim vaatajaskond asus Lätis. Eestit esindas väga värvikalt Kihnu. 

Rahvusvahelises veebisaates Tartu Folk-Off esitavad erinevate Euroopa riikide folkloorirühmad üksteisele videoväljakutseid ülesandega ära õppida teise riigi pärimuslaul ja -tants. Ürituse peamine eesmärk on omavaheline kultuurivahetus ja suhtlus. Tänavu osales Folk-Offil 7 rühma, esindatud olid Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Ukraina ja Eesti. Saate kandis üle Teatritehnoloogia OÜ Eesti Rahva Muuseumist. Lisaks videopildis võistlejatele olid otsesaates kohal ka Tartu Folk-Off 2021 võitja Kokle Lätist ja publikupreemia võitja Ratilėlis Leedust. 

Saates osalevad koosseisud selgusid läbi eelvoorude ning poole aasta jooksul tehtud töö tulemust sai näha finaalsaates. Võistlejaid hindas žürii, kuhu kuulusid Katrīna Feldmane (Läti), Kotryna Jazukevičiūtė (Leedu) ja Tarmo Kivisilla (Eesti). Kõik žüriiliikmed on oma valdkonna professionaalid ja erinevates koosseisudes folklooriga süvitsi tegelenud aastakümneid. Võitja selgus žürii punktide, osalejate punktide ja publiku hääletuse tulemusena. 

Žürii hindas rühmade taset, leidlikkust väljakutsete lahendamisel ja videoteostust. Katrīna Feldmane tänas kõiki osalejaid väga hea töö eest:  “Mul oli väga hea meel näha suurt kvaliteedi tõusu osalejate videotes ning oli väga raske otsustada, kes peaks kõige rohkem punkte saama. Saate meeskond on samuti teinud väga head tööd näidates, kui põnev, lõbus ja väljakutsuv võib pärimuskultuur olla. Usun, et Folk-Offil on palju võimalusi veel rohkem kasvada ning näidata armastust omaenda, aga ka naabri ja sõbra pärimuse vastu. Folk-Offil osalemine on suur au ja puhas rõõm olenemata rollist saates – olgu tegemist korraldaja, žüriiliikme, folkloorirühma või kaameramehega. Siin on kõik võitjad!”

Kui varasematel aastatel on võistlus olnud tasavägisem, siis tänavune võitja Läti koosseis  Ķocis (tõlkes: korv) korjas oma korvi võiduauhinna ja publiku preemia, aga ka Tartu tudengite ja gümnaasiumide preemia, mille otsustamisel osales 9 gümnaasiumi ja 5 tudengiorganisatsiooni, kokku 50 inimest. Samuti läksid koosseisule žürii maksimumpunktid.

Lisaks saatele toimus Tartu Folk-Offi eelõhtul Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses pärimuspidu Tartu Folk-Off: LIVE, kus esinesid Tartu Folk-Offi väliskülalised ja pärimuskoosseisud Tartumaalt ning toimus ka tantsuklubi. 

TARTU FOLK-OFF 2022 VÕITJAD!

I koht (rahaline preemia 800 EUR Eesti Kultuurkapitalilt) – Ķocis

II koht (rahaline preemia 500 EUR Eesti Kultuurkapitalilt) – Tarkšķi

Publiku preemia (Nopri talumeierei OÜ) – Ķocis

Parim video (Mahetark OÜ ja Põhjala teetalu OÜ ) – Die Ludwigsteiner

Tartumaa õpilaste ja tudengite ühispreemia (Maris Gilden AS) – Ķocis

Tartu Kristliku Noortekodu eripreemia (rahaline preemia 300 EUR) – Perlynka

Eesti Pärimusmuusika Keskuse eripreemia (2 päevane laager Eesti Pärimusmuusika Keskuses) – Tarkšķi

Eesti Folkloorinõukogu eripreemia (Kutse festivalile Baltica)- Ratilio

Eesti Rahva Muuseumi eripreemia (Muuseumikülastus, ühine kontsert Maatasaga) – Kihnu Pillilapsed

Folklooriklubi Maatasa eripreemia (Koostööprojekt) – Rybarzowice

Õnnitlused kõigile võitjatele ning suur tänu osalejatele, züriile ja vaatajatele!

Vaata Ķocise etteastet:

Vaata kogu saadet:

Ķocis 
Pildil on folkloorirühmad Ratilėlis (Leedu), Maatasa (Eesti) ja Kokle (Läti)

SUUR TÄNU!

20. november 2022 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.