Tartu Folk-Off 2021 võitja on Läti koosseis Kokle

Tartu Folk-Off 2021 võitja on Läti koosseis Kokle!

21. novembril toimus rahvusvaheline veebisaade Tartu Folk-Off 2021, kus omavahel võistlesid Šotimaa, Soome, Leedu, Läti ja Eesti folkloorirühmad.

Tartu Folk-Offi idee on kutsuda üle Euroopa pärimusega tegelevaid noortekoosseise üksteisega suhtlema ja oma kultuuripilti jagama. Nii esitavadki koosseisud üksteisele väljakutsed: ära tuleb õppida teise riigi pärimuslaul ja -tants. Kui väljakutse esitamisel tuleb olla oma tantsu või laulu suhtes pärimusteadlik, siis väljakutse vastuvõtjatel on vabad käed, kuidas ülesannet lahendada.

Otsesaates ühenduti koosseisude esindajatega, vastastikku oli võimalik üksteise sooritusi hinnata. Kõige keerulisemaks peeti võõras keeles laulmist. Küsimusele, mis oli läti keeles kõige keerulisem sõna, vastasid Leesikad, et ühte sõna on raske valida, sest 60% tekstist oli keeruline. Saade juhtis tähelepanu kultuuripiltide erinevustele ja sarnasustele. Leedu koosseis pidi vaatama šotlaste videot 40 korda, enne kui üldse aru said, kuidas tantsu skeem käib. Šotlastel oli samuti raskusi Leedu tantsuvõtetega, aga samas leiti, et mõlemas riigis on olemas sama tantsu eri variandid ja muusikas palju ühist. Lõppkokkuvõttes olid kõik rahul ja rõõmsad, et koroonatingimustes on võimalik siiski rahvusvaheliselt omavahel lävida.

Saadet vaatas otse-eetris nii Youtube kui Facebooki vahendusel üle 2000 inimese. Facebooki statistika andmetel oli vaatajaid kõige rohkem Eestist ja Lätist, sealt edasi Leedust, kuid esindatud olid ka Saksamaa, Prantsusmaa, Rootsi, Soome, Itaalia, Inglismaa riigid. Koosseise hindas žürii, kuhu kuulusid Tartu Folk-Off 2020 II koha võtja Teikas Muzikanti liikmed. Ühtlasi andis oma punktid Tartu koolide baasil moodustatud žürii ja toimus ka publikuhääletus. Tartu Folk-Off toimus juba teist aastat ning kui esimene aasta oli pigem eksperiment, siis teine saade tõestas, et formaat toimib ning on meeleolukas ja põnev. Saadet korraldas Tartu Folkooriklubi Maatasa. Peatoimetaja Helin Pihlap, pealavastaja Raul Markus Vaiksoo.

Auhinnad:
Tartu Folk-Off 2021 I koht (rahaline preemia 500 eurot) – Kokle (Läti)
Tartu Folk-Off 2021 II koht (rahaline preemia 300 eurot) – Leesikad (Eesti)
Žürii lemmik – Leesikad (Eesti)
Publikupreemia (OÜ Mahetark) – Ratilėlis (Leedu)
Koolide žürii eripreemia (RemedyWay OÜ) – Kokle (Läti)
Eesti Folkloorinõukogu eripreemia – Kokle (Läti)
Eesti Pärimusmuusika Keskuse eripreemia – Leesikad (Eesti)
Eesti Rahva Muuseumi eripreemia – Leigarid (Eesti)
Noortepreemia (Nopri Talumeierei OÜ) – Motoran Säpäkät (Soome) ja Ratilėlis (Leedu)
Eripreemia austuse ja pühendumisega tehtud vastastikuse koostöö eest (Tamme talu ürdiaed) – Dunedin Dancers (Šotimaa) ja Dolija (Leedu)
Korraldajate eripreemia Folklooriklubi Maatasa lemmikule (Grüne Fee) – Putni (Läti)

Vaata saadet siit: Tartu Folk-Off 2021

Vaata kokkuvõtet: AK uudised

Vaata, kes toetasid: Folk-Off 2021 toetajad ja koostööpartnerid

Kontakt: Helin Pihlap, meil: helin@pihlap.ee, tel: +372 5624 7653T

22. november 2021 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.