Täiustame muusikaklassi

Tartu Kristlik Noortekodu on loodud 2000. aastal sooviga aidata lapsi, kes on raskustes. Loomise hetkest peale on pööratud suurt rõhku ka muusikale. 2006. aastal alustas noortekodus tööd muusikaõpetaja Halliki Pihlap, loodud said mitmed laste ja noorte pärimusmuusikaansamblid. Neist tuntum Sireli jõudis ka oma plaadini ja astus üles Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogrammis. 2013. aastal ühendati kõik õpilased ühtsesse kogukonda, nii sündis Folklooriklubi Maatasa. Folklooriklubi Maatasa koosseisus on nii noortekodu lapsed kui ka noored üle Tartu linna. Õppetegevust toetavad Tartu linn, Tartu Kristlik Noortekodu, lapsevanemad aga ka liikmed ise. Maatasa tegevust koordineerivad Halliki Pihlap ja Helin Pihlap. Folklooriklubi Maatasa kõrval tegutseb noortekodus ka keelpilliansambel Helinad.

Loe Tartu Kristliku Noortekodu huvihariduse kohta rohkem siit

Noortekodu muusikaühendused teevad oma proove Tartu Kristlikus Noortekodu muusikaklassis, Jaama 42. Õppetööks vajalikku inventari oleme saanud täiustada peamiselt Tartu linna abiga. Tartu huvihariduse arenguprojektist saadud toetustega on soetatud muusikaklassile digitaalsed õppevahendid ja helipark, mis võimaldab õppetööd paremini ja kaasaegsemalt korraldada, sh kontserte kvaliteetselt helindada. Ühtlasi teha ka professionaalsel tasemel salvestusi, millele on nõudlus üle Eesti. Tehnikajuht on Meelis Pihlap (Meelispartner OÜ).

Oma abikäe noortekodu muusikaharrastuse edendamisse on ulatanud ka Tartu Kristliku Noortekodu pikaaegne koostööpartner ja toetaja Lions Klubi Tartu Tamme. Organisatsioon on toetanud noortekodu muusikategevust aastaid, kinkides nii pille kui tehnilisi vahendeid. 2023. aastal sai muusikaklassi ostetud riiulid, kus hoida pille, noote, ja tehnikakapp, kuhu ladustada tehnikavahendeid.

Oleme koostööpartneritele väga tänulikud!

Tartu Kristliku Noortekodu kontsert-teenistus Peetri kirikus 2023. aastal – üles astub ühendkoosseis Folklooriklubi Maatasa.

Fotod muusikaklassi soetatud inventarist ja kasutusvõimalustest. Fotod on pärit Maatasa ja Lions Klubi Tartu Tamme erakogust.

Suur tänu!

27. veebruar 2024 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.