Suvealguse pidu – Jaama folk

Tartu Kristlik Noortekodu tähistab oma sünnipäeva 9. juunil. Sünnipäeva puhul on alati korraldatud erinevaid kontserte, kus noortekodus tegutsevad huviringid ja noortekodu kasvandikud üles astuvad. On toimunud erinevad stiilipeod, mis tutvustasid ajastuid (70ndad aastad, 80ndad aastad). Kuus aastat toimusid järjest teemapeod, mis tutvustasid kindla maa muusikat. 2020. aastal tuli teemapidudest loobuda, sest ettevalmistuseks puudusid võimalused.

2021. aastal oli samuti koroonapiirangute tõttu keeruline teemapidu korraldada, kuid kuna noortekodu oli kolinud uude majja, kus oli kena väliterrass, tähistati noortekodu sünnipäevapidu aga ka koolide lõpetamist ja suve algust aktusega terrassil. Muusikat tegid noortekodus toimetavad koosseisud. Üsna ootamatult selgus, et kokku tuli ilus ja veidi folgihõnguline pidu, mille Jasmini ema ristis “Jaama mahefolgiks”. Mahefolk, sest oma kasvatatud taimed.

2022. aastal oli Jaama folk juba iseenesestmõistetav ja ilmselt ongi tekkinud juba uus traditsioon.

11. juunil astusid üles lasteansambel Kapten Trumm, noorteansambel Remmeli, viiuliansambel Helinad, töötajate ansambel Ontlikud.

Fotod: Helin Pihlap

Väike meenutus noortekodu teemapidudest, kus üles astusid artistid ja koosseisud Ameerikast, Prantsusmaalt, Inglismaalt, Saksamaalt, Eestist ja Rootsist.

11. juuni 2022 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.