Remmeli ja Tulused Viljandi Pärimusbändide konkursil

22. oktoobril toimus Viljandi Pärimusbändide konkurss, kus sel aastal võtsid osa ka kaks Maatasa koosseisu – Remmeli (põhikooliealised liikmed) ja Tulused (gümnasistid ja tudengid). Konkursi korraldaks oli Viljandi Pärimusmuusika Keskus ja eestvedajaks Margit Kuhi.  Üritus pidanuks toimuma juba kevadel, kuid seoses koroonapiirangutega otsustati kogunemine edasi lükata sügisesse.  Konkurssil osalemiseks tuli esitada kõige pealt kahe loo salvestused, mille põhjal valiti välja 8 bändi lõppvooru. Sealt edasi said välja valitud ansamblid osaleda augustikuus kahepäevases bändilaagris, kus kohtuti korraldajate poolt määratud mentoritega. Ka olid kõik koosseisud oodatud Viljandi Lõikuspeole nii Kasvulavale mängima kui Lõikuspeo  kontsertidest kuulajatena osa saama.

22. oktoobril toimuvale pärimusbändide konkursile tulid osalejad juba päev varem kohale, et teha korralik heliproov, saada osa lavalise liikumise õpitoast ja toimus ka fotosessioon Kerttu Kruuslaga. Seega, kui rääkida Viljandi Pärimusbändide konkursist, siis tegu ei ole kindlasti ühepäevase üritusega, kus tullakse hingevärinal kokku range žürii hinnangut kuulama, vaid tegu on kõvasti pikema protsessiga. Konkursi eesmärk on eelkõige innustada noori pärimusmuusikabändides tegutsema ja ühiselt muusikat looma.  Žürii eesmärk on üritusel pigem anda tagasisidet, mitte rangelt koosseise järjestada.

Pikad ettevalmistused tagasid osalejaile mõnusa enesetunde ja lisasid tugevasti lavalist kindlustunnet, mis tegi kontserdi nauditavaks. Korraldajad olid noori väga toetavad ja kõik osalejad said väga uhkete preemiate omanikeks. Tulused said eripreemia traditsioonide austamise eest ja neil on nüüd võimalus pidada kahepäevane bändilaager Pärimusmuusika Aidas. Remmeli sai eripreemia, mis kandis nime “Inspiratsioon ja muusikaelamus” selle eest, et koosseisul on juba olemas oma hittlugu “Kui sai minul aastaid 18”. Preemia tõi kaasa noortepassid Viljandi Pärimusmuusika festivalile. Suur aitäh!

Palju õnne kõigile osalejatele, palju õnne võitjatele ja suur-suur tänu korraldajatele ja meie väga lahedatele mentoritele – Jaan-Eerik Aardam ja Mati Tubli! Oleme inspireeritud!

Fotod: Kerttu Kruusla

02. november 2021 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.