Rändteater “Läbi linna”

LÄBI LINNA on nelja-aastane sotsiaalne, visuaalne ja teatraalne linnaruumiprojekt. See on elav lugu Tartust ja tartlastest. Neljal suvel saab mõni Tartu linnaosa omanimelise lavastuse.
Tartu linnaosa (Karlova, Supilinn) on saanud omanimelise lavastuse. Algus oli Karlovas, sealt edasi Supilinn, viimasena hakatakse avastama Annelinna, aga veel enne tuli üle vaadata, mis toimub Ülejõel. Maatasa oli sel aastal eriti toredas seisus – Läbi linna rahvas jalutas läbi lausa meie muusikatoast! Tartu Kristlik Noortekodu avas ukse ka terrassile ja vana maja elutuppa. Kui osa maatasalisi paigutus noortekodu õues ja isegi muusikaklassi kapis, siis teine osa mängis pilli Taara pargis, mis asus kohe noortekodu kõrval. Olime etenduse keskmes!

Läbi linna kodulehelt: “Selle aasta otsingud Ülejõel on kaleidoskoopilised: Ülejõe linnaosa identiteet koosneb väga erinevatest killukestest. Ajaloolisus kohtub tühermaaga, pargid futuristlike hoonetega, salasopid ja suured ühisruumid on kõrvuti endale kohad sisse võtnud. Meie rändame neist läbi, põimime kildudest omanäolise vitraaži, tutvustame ja tähistame Ülejõed kõikides tema variatsioonides.
Meie rännaklavastus valmib alati linnaruumist inspireerudes ning kohalike endi mälestuste põhjal. “Kogutud lood, kogetud ruum,” on olnud läbivaks jooneks. Ületame sillad, ületame iseennast, ületame piirid tuttava ja müstilise vahel ja ülendame Ülejõe killud ja kihid millekski maagiliseks. Ja kui oled jõudnud üle jõe ning vaatad tagasi, üle jõe, kas siis mitte kõik, mida näed, polegi Ülejõe?”

Ideeline eestvedaja ja lavastaja: Jaanika Tammaru

LÄBI LINNA kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Vaata etenduse kodulehte siit

Fotod: Helin Pihlap

09. juuni 2023 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.