Maatasa 10 – Loomine

Tartu Folklooriklubi Maatasa kümnendale sünnipäevale pühendatud kontsert kannab nime “Loomine”. Kontsert on mõtisklus sellest, kuidas sünnib maailm meie ümber ja kuidas sünnib maailm meie sees. Mis on need tõukejõud, mis inspireerivad looma? Kontsert annab ülevaate maatasaliste lemmiklugudest ja tantsudest läbi kümne aasta. See on tänukummardus meie õpetajatele, toetajatele ja headele sõpradele.

Folklooriklubi Maatasa tuli kokku 2013. aastal sooviga süvitsi uurida Lõuna-Eesti pärimust erinevates valdkondades: laulud, tantsud, pillilood, rahvajutud, rahvariided, kombestik. Kümne aastaga on koosseisust kasvanud pärimusteadlik kogukond, kes on andnud välja oma plaadi, loonud põnevaid pärimusmuusikaseadeid, osalenud festivalidel nii Eestis kui välisriikides, kutsunud ellu rahvusvahelise festivali ja pakkunud väljundit noortele üle Euroopa.

Maatasa kõik liikmed laulavad, tantsivad ja mängivad traditsioonilisi pille. Nimi Maatasa on kahetähenduslik: ühtaegu tegeletakse seadmata pärimusega (maatasa kui maalähedane) ja teisalt väljendatakse end pärimusvaldkonnas piirideta (maatasa kui pihuks ja põrmuks).

Kontsert toimus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis (B-sissepääs) kl 18.00-20.00

Facebooki eventile saad ligi siit

Loe rohkem Maatasa kohta siit

Vaata galeriid Maatasa kujunemisest kümne aasta jooksul siit

Maatasa kasvamine 2013-2023; Muusika: Virre – Kümme

Plakati kujundus: Sander Lillo

24. aprill 2023 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.