Maatasa(ja)loomine

21. mail toimus Maatasa sünnipäeva puhul kontsert, mis võttis kokku folklooriklubi 10 aastat. Kuulda sai maatasaliset lemmiklugusid ja näha maatasalistele enim meeldinud tantse. Kui esimeses pooles tutvustati Maatasa loomingut, siis teises pooles mõtiskleti selle üle, mis on inspireerinud looma laule ja viise meie esivanemaid: loodus, suhted, töötegemised.

Maatasa on väga mitmekülgne ja omanäoline koosseis. Ühenduses on koos erinevates vanustes muusikud ja tantsijad. Enamus tantsijaid ja muusikud on saanud oma esimesed duurid ja sammud selgeks just Maatasaga. Nii nagu vanasti käis õppimine teadjamate eeskujul, nii on ka Maatasas õppimise viis väga loomulik – suured ees, väiksed järel. Kooskasvamine on teinud Maatasast väga kokkuhoidva kogukonna, mis on alati ka publikut võlunud.

Muusikute juhendajalt Helin Pihlapilt küsiti Folklooriklubi Maatasa Facebooki lehel, mis on teda 10 aastat Maatasas hoidnud ja Helin vastas nii: Maatasas on nii soe ja kodune olla. Maatasal on ka õnn olla küllalt paindlik ja arvestada väga ka oma liikmetega ja nende huvidega ja pakkuda põnevat väljundit. /../ Igav ei hakka kunagi, võimalusi on lõputult ja naerda saab nii palju. Lisaks meeldib mulle väga õppida ja pärimusvaldkond ei ammendu vist kunagi, kogu aeg avastan jälle midagi uut ja põnevat.

Maatasa juht Halliki Pihlap peab oluliseks lisada, et Maatasa peamine eesmärk ei ole olla laval. Maatasa peamine eesmärk on toimetada kogukonnana ja üheskoos leida oma suhe pärimusega. Halliki Pihlap: Ma soovin, et me suudame anda inimestele edasi seda suurt armastust, mida me tunneme pärimuse suhtes, oma esivanemate suhtes, kes on meie pärimust aidanud talletada ja hoida. Tahaksin, et kumaks tänumeel meie õpetajatele, toetajatele, lapsevanematele. Aga ka kõigile meie sõpradele, kes on meiega olnud isegi rohkem kui 10 aastat. 

Vaata maatasaliste intervjuusid siit

Kontsert õnnestus väga hästi ja sai ka väga head tagasisidet. Suur rõõm on ka, et nädal hiljem kuulutas Eesti Folkloorinõukogu Maatasa Aasta Folkloorirühmaks 2022. Aitäh!

Suur tänu kõigile toetajaile:

Fotod: Heikki Leis

28. juuni 2023 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.