1. mail! Kontsertlavastus “Oi, tulõq üles!”

1. mail 2022 kell 18.00 Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis
Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust koha peal.
Osta pilet siit: https://www.piletilevi.ee/…/parim…/oi-tuloq-ules-355930/

Folklooriklubi Maatasa kutsub kontsertlavastusele “Oi, tulõq üles!”, mis toimub Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis 1. mail 2022.

Tantsude, mängude ja muusika saatel rännatakse koos päikesega ühest kevadest järgmisesse. Kord saab pimedus valguse üle võidu, kuid ikka selleks, et päev võiks kukesammudel taas pikemaks venida. Ei ole valgust ilma pimeduseta. Ei ole head ilma kurjata. Küsimus on, mis valiku me enestes teeme?
Lõuna-Eesti pärimusest inspireeritud lavastuses saab osa seadetest nii muusikas, tantsus kui tekstides, aga ka spetsiaalselt kontsertlavastuseks valminud autoriloomingust. Kogu esitusele tuleva muusika on seadnud Maatasa muusikud, koreograafia autoriks on Raul Markus Vaiksoo. Laval on Folklooriklubi Maatasa ja Tantsuselts Pikne.

Produtsent: Folklooriklubi Maatasa
Lavastaja ja koreograaf: Raul Markus Vaiksoo
Muusikaline kujundus: Raul Markus Vaiksoo, Helin Pihlap, Halliki Pihlap
Muusikute juhendajad: Helin Pihlap, Meelis Pihlap
Kujundus: Aalike Apalev, Helin Pihlap, Raul Markus Vaiksoo
Valgus: Oliver Kulpsoo (ERM)
Heli: Taavo Teras (ERM)

Folklooriklubi Maatasa

Folklooriklubi Maatasa sai alguse 2013. aastal, ühendades noori, kes varem mängisid koos rahvamuusikatöötlusi. Ühel hetkel tekkis sügavam huvi oma juurte vastu ning koos asuti uurima oma kodukandi, seega Lõuna-Eesti pärimust. Tänaseks on Maatasa oma laste- ja noorterühmaga kasvanud kogukonnaks, kus liikmeid on üle 30 – kõik korraga nii tantsijad kui muusikud. Maatasa uurib ja tutvustab pärimust võimalikult erinevates valdkondades: laulud, tantsud, pillilood, rahvajutud, rahvariided, kombestik.
Nimi Maatasa on mitmetähenduslik: ühtaegu tegeletakse seadmata pärimusega (‘maatasa’ kui maalähedane), teisalt on võetud vabadus nii laule, tantse kui tekste oma parema äranägemise järgi ümber seada (‘maatasa’ kui pihuks ja põrmuks).
Folklooriklubi Maatasa üldjuht on Halliki Pihlap

Etenduses mängivad-laulavad-tantsivad:
Art Apalev, Emma Gogoleva, Kristjan Häggblom, Maarja Kask, Kärt Kiiver, Kirke Liis Kuperjanov, Jürgen Laks, Carol Maask, Hendrik Matvejev, Oskar Nursi, Koit Helger Panksepp, Helin Pihlap, Meelis Pihlap, Tuule Pihlap, Sander Reemets, Marko Roosiväli, Jasmin Saar, Anzela Sirel, Britt Zimmermann, Hendrik Vija
Folklooriklubi Maatasa lapsed: Marleen Boston, Marten Boston, Eva Johanna Ihoma, Getter Laaneväli, Mirtel Laaneväli, Kalver Laaneväli, Johannes Pihlap, Maret Pihlap, Joosep Franz Tender, Elisabeth Yenma Virnas

Maatasa ja Raul Markus Vaiksood seob terve aasta ühistegemisi, sh valmisid 2021. aasta suvel kaks muusikavideot. “Oh, minu Liisu” valiti Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi poolt Aasta Videoks 2021.

Tantsuselts Pikne

Tantsuselts Pikne sai alguse noorteorganisatsiooni YFU tantsurühmana 2017. aastal. Selle lühikese ajaga on tantsijad olnud nii Saksamaalt kui Jaapanist, viljeletud on aga ikka eesti rahvatantsu. 2019. aastal võttis seltskond endale uue nime: Pikne kui püüd teravate ja täpsete tantsusammude poole, teisalt aga mõttevälgatused pärimuse ja klassikal põhineva lavatantsu põimimisel. Meie pisikesse kooslusesse on oodatud kõik üle laia maailma, kellel on soov saada osaks eesti folkloorist.

Tantsuseltsi juhendab Raul Markus Vaiksoo

Etenduses tantsivad:
Indrek Aamisepp, Maria-Helen Adams, Karl Einaru, Karl Martin Kadaja, Kaisa Kullas, Kerstin Lind, Kaur Muuli, Getter Mägi, Raido Rehepapp, Sandra Elisabeth Saar, Karl Suurkaev, Karita Särekannu 

Jälgi sündmust Facebookis: Oi, tulõq üles!


Täname: Tartu Kristlik Noortekodu, Eesti Rahva Muuseum, Tartu Linnavalitsus, Tantsuselts Pikne

Proovid käivad. Fotod: Helin Pihlap

Kujundus: Aalike Apalev, Helin Pihlap, Raul Markus Vaiksoo
18. aprill 2022 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias