Kevadtuuled Luunjas (tutvustus)

18. märtsil puhuvad Luunjas värsked tuuled – lähenevat kevadist pööripäeva on tähistamas Läti ülikooli folkloorirühm Dandari ja Tartu folklooriklubi Maatasa. Kontserdil tutvustavad koosseisud eelkõige oma piirkonna pärimust, kontserdile järgneb meeleolukas tantsuõhtu läti ja eesti tantsudega. Külas on ka Eesti vanimaid tantsuklubisid – Tartu tantsuklubi.
Pileti hind: 5 eurot

Üritus toimub teist aastat. Möödunud aastal tõid kevadtuuled Luunjasse Wana Wõromaa Wunkorkestri.

Ürituse tutvustus Facebookis on siin

Ajakava:

Suur tänu koostööpartneritele ja toetajatele: Tartu Kristlik Noortekodu, Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskus, Tartu linn, Tartu tantsuklubi.

Folkloorirühm Dandari (Riia)

Läti Ülikooli Rahvatantsurühm “Dandari” loodi 1980. aastal. Koosseisus osalevad noored tudengid kõikjalt Lätist, mistõttu on Dandari repertuaar väga mitmekesine ning rahvarõivad esindavad samuti liikmete kodulinna või piirkonda. Dandari tegeleb nii laulude, mängude kui tantsudega, kuid põhirõhk on paaristantsudel. Pillidest on esindatud flööt, mandoliin, diatooniline akordion, kokle, bubin (raamtrumm). Koosseis on jõudnud välja anda ka päris mitu plaati. Dandari iseloomustab ennast nii: „Mida iganes me mängime või tantsime, teeme seda südamest ja rõõmuga!“

Folklooriklubi Maatasa

Folklooriklubi Maatasa ühendab noored vanuses 7-30. Kuigi koosseis tegeleb meelsasti ka rahvamuusikatöötlustega, siis Kevadtuultel saab näha pigem seadmata pärimust. Kõlavad Lõuna-Eestist üles kirjutatud pillilood, laulud, näha saab piirkonnale iseloomulikke tantse ja kuulda ka rahvajutte.

Alamakstud Härrad

Ansambel Alamakstud Härrad on rõõmust ja ehedusest pakatav koosseis. Härrad mängivad vanemaid tantsu- ja laululugusid. Sealhulgas kõlavad esiisade ja esiemade laulikutest õpitud möödunud aegade hitid. Esitusest kumab meestelaulu võlu ja õrnust, spontaansust ning humoorikat ja vahetut lähenemist publikule ning muusikale.

Koosseisu kuuluvad: Romet Allingu – lõõtspill, akordion, I sopran

Brett Hiiob – viiul, II sopran

Tartu tantsuklubi

Tartu tantsuklubi on Eestis vanimaid tantsuklubisid, mis on alguse saanud juba 90ndatel aastatel. Tantsuklubi kutsub tantsima peamiselt 19. sajandi teise poole ning 20. sajandi alguse tantse ja tantsulugusid. Tartu tantsuklubi veab hetkel eest Kaisa Kuslapuu. Maatasa on olnud Tartu tantsuklubi alaline tantsijate kostitaja oma sünnihetkest peale, so aastast 2013.

Maatasa muusikud Tartu tantsuklubis 2023
Plakati kujundus: Maria Evestus; Foto: Helin Pihlap
02. märts 2023 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.