Ingerimaa tantsud (koolitus)

10. aprillil kl 15.00 kutsub Maatasa kõiki huvilisi Tartu Forseliuse Kooli Juha-Matti Aroneni ja Merje Malkki koolitusele, kus teemaks on Ingerimaa tantsud. Kõige pealt vastame küsimustele, kes on ingerlased, kuidas me oleme seotud? Seejärel tutvume juba praktikas mõnede tantsudega.

Juha-Matti Aronen sõnul omab tants žanrina oma spetsiifikat, mida mingis osas on lihtne kirjeldada, kuid väga palju on niisugust, mida saab vaid vilunud tantsijatega koos tunnetada. “Olen väga tänulik, et mul oli võimalik läänemeresoome rahvaste tantse tantsida koos Viola Malmiga (1932 – 2010) ja arutada temaga tantsuga seotud teemadel.” Aronen arutleb, et Eesti ja Soome seisukohast on idapoolne Karjala, Ingerimaa ja Setomaa perifeeriad. Kui aga pöörata pilk tantsukultuuridele endale, on huvitav vaadelda ülemineku ala lääne ja ida vahel. Ühest küljest on piirkonnas tantsitud vanemaid ja uuemaid läänepoolseid Eesti ja Soome tantse, kuid põhiline tants 19. sajandi teisest poolest teise ilmasõjani oli kadrill oma variatsioonidega (lansier, röntyskäd).

Juha-Matti Aronen on Tartu Ülikooli Soome keele ja kultuuri lektor. Ühtlasi ühingute – Suomalaisen Kansantanssin Ystävät ja Tartu Ingerisoomlaste Selts – üks juhtidest. Aronen juhendab ka Tartus tegutsevat Ingerisoomlaste ansamblit “Röntyska”.

Ingerimaa ajalugu: https://eestisoomlane.ee/ingerimaa-ajalugu/

Juha-Matti Aroneni uurimus “Ingeri tantsupärimuse allikad ja tantsude üldpilt”

Juha-Matti Aronen ja Röntyska Baltical 2019
20. märts 2022 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.