Helin Pihlap – Rahvamuusikapeo 2025 loominguline juht!

Maatasa on uhke – 2025. aasta XXVIII laulupeo ja XXI tantsupeo raames toimuva rahvamuusikapeo loominguliseks juhiks valiti meie muusikute juhendaja Helin Pihlap.

ELT SA pressiteade:

Konkursikomisjoni esimehe Juhan Uppini sõnul vaimustas komisjoni eelkõige Pihlapi nooruslik energia, nägemus nii 2025. aasta rahvamuusikapeost kui ka rahvamuusikast laulu- ja tantsupeo protsessis tervikuna. Tal on oskus ja soov minna teemadega süvitsi, tunnustades ühelt poolt juba sissetöötatud peo formaati, otsides samas ka värskust.

“Olles rahvamuusika keskel üles kasvanud, jagab Helin Pihlap suurepäraselt seda vaimsust ning omab ka laiemat visiooni, kuidas pärimust kaasaegses kultuurikeskkonnas hoida. Vaatamata oma noorusele on ta andnud üsna tugeva panuse eesti rahvamuusika edendamisse nii muusiku ja õpetajana kui ka õppematerjalide loojana. Samuti on ta avaldanud muljet varasemate muusikasündmuste korraldamises,” kommenteeris Juhan Uppin, kes on ise siiani neljal korral rahvamuusikapeo loomingulise juhi rolli täitnud. 

Helin Pihlapi sõnul soovib ta rahvamuusikapeo loomingulise juhina väärtustada pärandit, samal ajal kasutades tänapäevaseid väljendusvahendeid ja võimalusi. “Pärimust tervikuna – muusikat koos laulu ja tantsuga – kannavad edasi eri põlvkonnad koos,” sõnas Pihlap, kelle eesmärk on siduda 2025. aastal rahvamuusikapidu üheks tervikuks laulu- ja tantsupeoga.  

Helin Pihlap on õppinud Heino Elleri Muusikakoolis ning lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse- (2017) ja magistriõppe (2019) klassikalise viiuli erialal. Paralleelselt on ta teadmisi ja oskusi täiendanud ka rahvamuusika- ja folkloorivaldkonnas laiemalt. Igapäevaselt töötab ta Folklooriklubi Maatasa muusikute juhendajana ning viiuliõpetajana Tartu I Muusikakoolis.

XXVIII laulu- ja XXI tantsupidu toimub Tallinnas 3.–6. juulil 2025. XXVIII laulupeo kunstiline juht on Heli Jürgenson ning XXI tantsupeo pealavastaja on Helena-Mariana Reimann. Rahvamuusikapeo kontsert toimub 4. juulil 2025 Tallinnas Vabaduse väljakul.

Helin viiuliõpilastega enda algatatud Tartumaa Keelpillilaagris Moostes ja Rahvamuusikapeo ülevaatusel Ülenurmes koos Maatasaga 2023.

05. aprill 2023 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.