Ära ilmas valu kaeba – koostöökontsert Tubina saalis

19. mail toimus Heino Elleri Muusikakoolis Tartu Folklooriklubi Maatasa eestvedamisel koostöökontsert “Ära ilmas valu kaeba”. Kontserdil kõlalised peamiselt Lõuna-Eesti pilli- ja laululugudele tehtud arranžeeringud, mis on loodud pärimuskultuurispetsialisti ja muusiku Tarmo Kivisilla poolt Tartu Folklooriklubile Maatasa. Tarmo Kivisillaga on Maatasa kohtunud oma suvelaagrites, kus tekkis väga hea klapp ja eriline sünergia juba esimeses proovis ning mitmeaastane koostöö aina suurendas seda.

Kivisilla seadete mitmekülgsus võimaldas kaasata kontserdil enda kõrvale ka eri valdkondade tipptegijaid. Lugusid esitasid ka Tartu Noortekoor (dirigent Markus Leppoja) ja Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester (dirigendid Kaido Otsing, Sander Tamm). Ühtlasi sai osa spetsiaalselt kontserdile loodud tantsudest, koreograafideks Heili Lindepuu ning Eveliina ja Mitja Pilke (Soome).

Halliki Pihlap (korraldaja): “Kontserdi eesmärk oli tutvustada Tarmo Kivisilla loomingut ja koostööd Folklooriklubi Maatasaga. Ühtlasi laiendada Tartu pärimushuviliste noorte ringkonda ning pakkuda pärimusmaailmaga kokkupuudet neile, kes pärimusega igapäevaselt ei tegele. Saalis ja laval oli väga tore meeleolu, ühine musitseerimine oli nauditav. Uurisin tagasisidet noortelt sümfonietimuusikutelt, kuidas neile meeldis ja sain vastuseks, et väga meeldis, sest ega varem polegi kunagi folki teinud, see oli esimene kord. ”

“Ära ilmas valu kaeba” täitis eesmärki, toimus kaunis koostöökontsert ja nii mõnedki lood kostuvad kontserdilavadelt edaspidigi.

Kontserti juhtisid Helin Pihlap (Folklooriklubi Maatasa) ja Tarmo Kivisilla. Kuula nende intervjuud Klassikaraadios siin

Produktsioon: Tartu Folklooriklubi Maatasa

Täname toetajaid:

Vaata kontserdi järelvideot:

Fotod: Riinufoto

Kõik pildid siin

10. juuni 2024 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.