1. oktoober on muusikapäev

1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev. Tartu Folklooriklubi Maatasal on juba traditsiooniks saamas, et sel päeval viime muusikrõõmu lasteaedadesse. Kambja Mesimummu lasteaias astus üles folklooriklubi Maatasa noortekoosseis Remmeli, kus on koos 14-16. aastased noored.

Muusikapäevadel kõlasid peamisel Lõuna-Eestist üles kirjutatud polkad ja valsid. Kuna Remmelis noored mängivad mitmeid pille, siis Mesimummu lapsed selgeks, milline näeb välja viiul, plokkflööt, kitarr, ukulele, karmoška, akordion. Ekstra muusikapäeva raames oli Remmeli repertuaaris ka üks väga populaarne Aafrika laul “Tina singu”, mis jutustas elutulest, mis meie kõigi sees põleb. Selle lauluga õppisid lapsed ära ka võõramaa pillid – ksülofoni ja djembe ja aafrika keelse sõna “watsha” (tõlkes “tuli”), mida Remmeliga kaasa lauldi.

Mesimumme lapsed oskasid väga hästi Remmelit vastu võtta, juba esimeste lugude järel kostis korralik aplaus ja huilged, nii et Remmelil jäi peaaegu tunne nagu nad oleksid rokkstaarid. Lapsed tantsisid ja laulsid kaasa, lõpuringis said kõik lapsed selgeks, et kui peremees, perenaine ja perelaps on kodus, siis majaelu õitseb. Väga armsad olid kingitused, mida kõikide rühmade lapsed olid üheskoos teinud ja Remmelile üle andsid. Suur-suur tänu kingituste eest! Suur tänu, Anu Ird, kutsumast! Järgmiste kordadeni! 

01. oktoober 2021 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.