Maatasa Baltica maapäeval Räpinas

2023. aastal oli taaskord eestlaste käes kord korraldada Baltica festivali. Rahvusvaheline festival Baltica jääb Maatasaga alati seotuks, sest just selle ürituse raames sai loodud Maatasa folkloorirühm ja võetud eesmärgiks uurida Lõuna-Eesti pärimust laiemalt. Meie esimene Baltica külastus oli 2013. aastal laenatud rahvariietes ja kas oskasime arvata, et kümme aastat hiljem saame samal üritusel Aasta Folkloorirühma 2022 tiitli! Suur tänu Eesti Folkloorinõukogu tunnustuse eest!

Räpina pidu oli väga tore. Ligi kolmetunnisel kontserdil astusid teiste hulgas üles folkloorirühmad Rati (Vanker) Lätist ja Rags (Sarv) Leedust, ansambel Plaiurile Dornelor Rumeeniast, folklooriklubi Maatasa Tartust, Mooste rahvamuusikakooli pilliklubi ja solistid, rahvalaulukoor Kirekibõnaq, kapell Kannel ja kandleansambel Helühand Võrumaalt, naisrahvatantsurühm Lustiline Värskast, ansamblid Käokirjas, Ilotsõõr, Kuldatsäuk, Velo’ ja Madara’ Põlvast, Kõivokõsõ Vastse-Kuustest, Räpina ühisgümnaasiumi mudilas- ja poistekoor ning Räpina lasteaia Vikerkaar mudilased. Haigestunud Urmas Kalla asemel juhtis õhtut Raivo Sildoja, inglisekeelse tõlke eest hoolitses Mooste põhikooli lõpetav Reinhold Omel.

Kokku oli üritusel üle 300 esineja. Kontserdile järgnes vabas vormis muusikute jämm ja tantsuklubi. Lisaks pakkusid korraldajad võimaluse pidada ka piknikku mõisapargis. Sellest ideest haaras küll kinni tänavu vaid Maatasa, kuid usume, et järgmisel korral on teisigi, kes päikese laulude ja tantsudega magama saadavad.

Maatasa nautis pidu väga ja teeb suure kummarduse korraldajate Krista Sildoja ja Marge Trumsi ees.

Fotod: Maatasa erakogu, Mati Määrits (Lõuna Eesti Postimees), Janek Marga, Plaiurile Dornelor Facebookilehelt

05. juuni 2023 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.