Kontsert “Üks laul, üks viis”

Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert kandis tänavu nime “Üks laul, üks viis” ja toimus Eesti Rahva Muuseumi silla-alal. Korraldajaks Tartu I Muusikakooli õppejuht Sander Tamm.

Musitseerisid Tartu Poistekoor, kammerkoor Helü, Tartu Üliõpilassegakoor, Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester, folklooriklubi Maatasa, solistid ning bänd.

Sander Tamm: Kontserdiprogrammi tuumiku moodustavad laulukaare all tuntuks lauldud teosed heliloojatelt V.Tormis, A.Pärt, L.Sumera, A.Mattiisen, T.Aints, R.Puur. Mitmemõõtelise paindlikkuse ning individuaalsusega laulud “Sind surmani”, “Isamaa ilu hoieldes”, “Üks laul, üks viis”, “Oma laulu ei leia ma üles” kombineeritud andekate Tartus tegutsevate lauljate elu- ning muusikatunnetusega tervitavad oma kontrastsuses, ilus ja valus. Koorimuusikale pakub kontrasti Arno Tamm, kelle improvisatoorsetes vahelõikudes põimuvad elektroonika ja instrumentaalne virtuoossus. Kõik see eelnev, kombineerituna eesti folklooriga – laulude ja tantsudega, on eristuv, juurtesse süübiv ning haarav.

Loe rohkem ja vaata kogu ülekannet siit

Fotod Arp Karm

25. veebruar 2023 | Uudised
Jaga postitust sotsiaalmeedias
This site is registered on wpml.org as a development site.